2014-10-20 00:00 Jakub Szymczak, fot. Adam Ciereszko

CLJ: Horror w Szczecinie

W 11. kolejce grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów Lech Poznań zremisował w Szczecinie z Pogonią 3:3. Dwie bramki dla Kolejorza zdobył Damian Roszczyk, a jedno trafienie dołożył Krzysztof Gładosz.

W 20 minucie prowadzenie objęli gospodarze po trafieniu Jakuba Gieca. 16 minut później do wyrównania doprowadził Krzysztof Gładosz. Napastnik Kolejorza na początku drugiej połowy powinien po raz drugi wpisać się na listę strzelców, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Prawdziwe emocje zaczęły się w samej końcówce.

W 85 minucie za dyskusje z arbitrem dwie żółte kartki w krótkim czasie obejrzał Robert Janicki i poznaniacy musieli kończyć w dziesiątkę. 3 minuty później Pogoń wyszła na prowadzenie po golu Jakuba Kuzki. Osłabiony Kolejorz rzucił się do odrabiania strat. W doliczonym czasie gry w ciągu niespełna minuty na listę strzelców wpisał się Damian Roszczyk i Lech wyszedł na prowadzenie.

Korzystnego wyniku nie udało się jednak utrzymać do końca, bo w ostatniej akcji meczu do wyrównania doprowadził Krystian Peda. To jednak nie był jeszcze koniec emocji. Po zdobyciu bramki szczecinianie niesportowo zachowali się wobec bramkarza Lecha, Macieja Dąbrowskiego. Na boisku doszło do przepychanek, w które uwikłani byli niemal wszyscy zawodnicy, łącznie z rezerwowymi.

Po uspokojeniu sytuacji sędzia Artur Aluszyk pokazał cztery czerwone kartki, po dwie dla zawodników obu drużyn. Plac gry musieli opuścić Oskar Czapliński, Błażej Chouwer, Beniamin Bednarz i Marcin Banaszak. Chwilę później szczeciński arbiter zakończył to dramatyczne spotkanie.

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 3:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Giec (20), 1:1 Gładosz (36), 2:1 Kuzko (88), 2:2 Roszczyk (92), 2:3 Roszczyk (93), 3:3 Peda (94)

Lech: Maciej Dąbrowski - Mateusz Spychała (80. Bartosz Tetych), Krystian Karbowski, Marcin Banaszak, Jan Andrzejewski - Mateusz Pawlak (65. Jakub Pawlicki), Piotr Rymar - Kamil Jóźwiak (56. Damian Roszczyk), Robert Janicki, Krystian Sanocki (75. Jakub Zagórski) - Krzysztof Gładosz