Lech Poznań

Kontakt

multikino

Kibicowanie w Poznaniu i Wielkopolsce

02.10.2013 Lech Poznań

Kibicowanie w Poznaniu i Wielkopolsce

Jednak nie będziemy milczeli, gdy opluwa się wszystkich kibiców Lecha, stawiając ich na równi z antysemitami i kryminalistami. Lech Poznań nie będzie bronił przestępców, tak samo jak nie będziemy ich ścigać, ani sądzić. Klub piłkarski nie jest prokuraturą, ani niezawisłym sądem. Będziemy jednak bronić dobrego imienia poznańskich kibiców. Dlaczego? Bo wbrew tezom pewnych mediów, chcemy przypomnieć, że:

- "kibol" to dumne określenie kibica w poznańskiej gwarze, a nie zadymiarza i kryminalisty
- kibicowanie w Poznaniu i Wielkopolsce to fenomen społeczny i tradycja, z której wszyscy powinniśmy być dumni;
- jesteśmy dumni, że wśród naszych kibiców są kobiety, lekarze, prawnicy, nauczyciele, dzieci, rolnicy, sędziowie, przedsiębiorcy, księża, prezesi, sprzątaczki, sekretarki, bezrobotni, strażacy, niepełnosprawni, urzędnicy, artyści, nasze babcie i dziadkowie, olimpijczycy, sympatycy innych wielkopolskich klubów, mechanicy, politycy, kolejarze, żołnierze - wszyscy dla których kibicowanie po poznańsku to tradycja i wartość, o którą wszyscy musimy dbać;
- kibicowanie daje tysiącom ludzi pozytywną energię i wuchtę wrażeń, których na próżno szukać w czasie niedzielnych zakupów czy wizyty w muzeum, a na INEA Stadionie mogą robić to w pełni bezpiecznie.

Obserwuj nas:
Nie przegap:

Zobacz także