2014-07-02 00:00 Jakub Szymczak, fot. Adam Ciereszko

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3:0

W trzecim meczu sparingowym podczas letnich przygotowań Lech Poznań pewnie wygrał z Lechią Gdańsk 3:0. Bramki dla Kolejorza strzelali Darko Jevtić, Tomasz Kędziora oraz Vojo Ubiparip.

Od początku spotkania inicjatywa należała do Kolejorza. Podopieczni Mariusza Rumaka dyktowali warunki gry, a gdańszczanie cierpliwie czekali na kontrataki. Pierwszą okazję poznaniacy stworzyli sobie w 16 minucie, gdy strzał Pawłowskiego do boku odbił Trela. Lechia odpowiedział 10 minut później strzałem głową Aleksica, który w świetnym stylu na refleks wybronił Kotorowski. W 30 minucie lechici przewagę optyczną udokumentowali bramką. Wilusz popisał się długim podaniem do Pawłowskiego, ten precyzyjnie dośrodkował z lewej strony, a Jevtić wolejem z bliska nie dał szans Treli. Lechia mogła natychmiast wyrównać, jednak w bramce znów świetnie spisał się Kotorowski, który odbił strzał Pietrowskiego i na przerwę poznaniacy schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

W przerwie trener Lechii zdecydował się na 8 zmian, a Mariusz Rumak dokonał tylko 2. Roszady nie zmieniły jednak obrazu meczu. Poznaniacy nadal mieli inicjatywę, a gdańszczanie swoich szans szukali przede wszystkim w kontratakach. Zanim się jakichkolwiek doczekali to przegrywali już 0:2. W 57 minucie z rzutu rożnego precyzyjnie dośrodkował Lovrencsics, w polu karnym najwyżej wyskoczył Kędziora i strzałem głową z kozła nie dał szans Podleśnemu. Mimo dwubramkowego prowadzenia lechici wciąż dyktowali warunki i to oni byli bliżsi trzeciej bramki niż Lechia pierwsza. W 65 minucie za lekko uderzał jednak Ubiparip, a 3 minuty później tylko w boczną siatkę trafił Pawłowski. Jeszcze lepszą okazję na podwyższenie rezultatu miał w 78 minucie Lovrencsics, ale Węgier przegrał pojedynek sam na sam z Podleśnym. Ataki Lecha przyniosły skutek 2 minuty później. Bardzo ładną trójkową akcję Formella-Pawłowski-Ubiparip celnym strzałem wykończył wracający po kontuzji Serb i ustalił wynik spotkania.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Jevtić (30), 2:0 Kędziora (57), 3:0 Ubiparip (80)

Lech: Krzysztof Kotorowski (46. Maciej Gostomski) - Tomasz Kędziora (85. Jan Bednarek), Hubert Wołąkiewicz (81. Paulus Arajuuri), Maciej Wilusz (46. Marcin Kamiński), Luis Henriquez - Łukasz Trałka, Karol Linetty (69. Dariusz Formella) - Gergo Lovrencsics, Darko Jevtić, Szymon Pawłowski - Kasper Hamalainen (63. Vojo Ubiparip)

Lechia: Dariusz Trela (46. Damian Podleśny) - Marcin Pietrowski (46. Paweł Stolarski), Rafał Janicki, Piotr Polczak, Nikola Leković - Daniel Łukasik (46. Ariel Borysiuk), Stojan Vranjes - Maciej Makuszewski (46. Przemysław Frankowski), Danijel Aleksić (46. Piotr Wiśniewski), Piotr Grzelczak (46. Bartłomiej Pawłowski) - Diogo Ribeiro (46. Adam Buksa)