2015-04-30 00:00 Bartosz Aleksandrowicz

Remis rezerw w Ostrowie

Po bramce w doliczonym czasie gry drugi zespół Lecha Poznań zremisował 2:2 na wyjeździe z Ostrovią w spotkaniu 25. kolejki II ligi. Oba gole dla drużyny Patryka Kniata zdobył Tomasz Dejewski.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla Kolejorza, bowiem drużyna już w 3. minucie objęła prowadzenie. Mimo kilku dogodnych sytuacji, do końca pierwszej części podopiecznym Patryka Kniata nie udało się podwyższyć wyniku. W drugiej połowie na przestrzeni sześciu minut gospodarze zdobyli dwa gole wykorzystując błędy lechitów. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem, bo wiem w doliczonym czasie gry Dejewski ponownie wpisał się na listę strzelców.

Z rezultatu nie był zadowolony trener zespołu, Patryk Kniat. - To były dwie różne połowy w naszym wykonaniu. Pierwsza z pełną dominacją, sytuacjami, które znów mamy i ich nie wykorzystujemy, przez co karmimy przeciwnika nadzieją. Druga połowa z kolei nerwowa, z pobudzeniem po utracie dwóch bramek wskutek kuriozalnych błędów indywidualnych. W doliczonym czasie gry doprowadzamy do remisu, ale dzisiaj to strata dwóch punktów. Jak myślimy o czymkolwiek to takie mecze trzeba wygrywać i to już do przerwy - podsumował przebieg meczu szkoleniowiec, który nie ukrywał, że do poziomu spotkania nie dostosowali się sędziowie, a pretensje do nich miały obie strony. - Niech najlepszym komentarzem będzie opuszczenie boiska przez trójkę sędziów przy gwizdach rozwścieczonych kibiców. Żyję tylko nadzieją, że ktoś odpowiedzialny pokłoni się i dokona obiektywnej oceny ich pracy - zakończył trener.

Lech zachował trzecią pozycję, ale wskutek utraty punktów powiększyła się różnica dzieląca go od poznańskiej Warty. Zieloni swój mecz wygrali i mają już osim oczek przewagi nad lechitami. Do drugiego Sokoła Kleczew rezerwy tracą cztery punkty. Kolejny mecz zespól rozegra w sobotę, 2 maja o 12 we Wronkach z autsajderem ligi, Włocłavią Włocławek.

​Ostrovia Ostrów - Lech II Poznań 2:2 (0:1)

Bramki: Wiącek (65'), Szymanowski (71') - Dejewski (3', 90+2')

Żółte kartki: Dejewski, Witt

Lech: Mateusz Lis - Maciej Orłowski, Tomasz Dejewski, Wiktor Witt, Grzegorz Rogala - Marcin Gawron (75. Piotr Kurbiel), Szymon Drewniak, Mateusz Klichowicz - Jakub Serafin (63. Dawid Juchacz), Piotr Fontowicz, Vojo Ubiparip.